When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Počasie na Slovensku na portáli METEOPROG je predstavené mapami predpovede, meteogramami, tabuľkami predpovede počasia, ktoré sú vypočítané numerickým modelom predpovede počasia, pre viac ako 9000 miest, vrátane 150 miest Slovenska.

Počítačové modelovanie sa vykonáva ukrajinským centrom ekologických a vodných projektov UCEVP . Odborníci tohto centra, sa od roku černobyľskej havárie zúčastňovali na veľkých projektoch v oblasti matematického modelovania životného prostredia, spolu s poprednými výskumnými centrami EÚ, USA a Ruska.

Portál METEOPROG, pomocou moderných vedeckých vypracovaní v oblasti výpočtovej meteorológie, poskytuje všetkým zainteresovaným používateľom unikátnu službu - podrobné meteorologické predpovede.

Projekt METEOPROG je realizovaný spoločným úsilím Internet spoločnosti FanMedia a UCEVP.

Ukrajinské centrum ekologických a vodných projektov(UCEVP) bol založený Akadémiou technologických vied Ukrajiny a zamestnancami Ústavu problémov matematických strojov a systémov Národnej akadémie vied Ukrajiny v roku 1999. Ten bol založený ako vedecké, inžinierske a informačné centrum, ktoré sa špecializuje na vypracovanie programových systémov podpory rozhodnutia problémov predpovede počasia, hydrologického režimu riek a povodňou, dynamiky pobrežnej zóny mora, znečistenia prostredia, radiačnej bezpečnosti, riadenia životného prostredia, hospodárenia s vodnými systémami.


METEOPROG.SK

Коntakty

e-mail: info@meteoprog.com

tel. +38 044 206-11-70